Concert de colinde - 2016

Viața parohiei Decembrie 5, 2016

Duminică, 4 decembrie 2016, a avut loc prima ediție a Concertului de Colinde în Biserica Parohiei Coștiugeni.

Am avut deosebita onoare de a sluji Sfânta Liturghie împreună cu Părintele Arhimandrit Hrisostom Rădășanu, Consilier al Sectorului de Învățământ din Arhiepiscopia Iașilor, care a venit însoțit de un grup de studenți, membri ai Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași, ce au cântat și ne-au încântat, iar din puținul lor, au reușit să aducă bucurie în sufletele copiilor din parohie prin daruri alese.

De asemenea, am avut parte și de colindători speciali, deoarece patru interpreți tineri, dar renumiți ai folclorului românesc, Simona Mazăre, Dănuț Onoiu, Amelia Fădor și Alexandru Brădățan, au adus colinda sfântă în comunitatea noastră, demonstrând astfel dragostea de cântec, de tradiții, de oameni și de Dumnezeu.

Le mulțumim tuturor pentru ziua de suflet și ne rugăm ca Bunul Dumnezeu să răsplătească osteneala fiecăruia!

Doamne ajută!